top of page

Kolik stojí soukromé hodiny angličtiny

...a jiné věci, co vás zajímají

cena

Místo

Cena za jednu 60minutovou lekci je v nejnižší sazbě
500 Kč, ale cena se může měnit v závislosti na frekvenci hodin, jejich typu a v neposlední řadě i na tom, kdo konkrétně vás učí. Nechte nám číslo či email: zavoláme vám zpátky
a řekneme vám, kolik budou vaše hodiny stát.
Více o placení hodin si můžete přečíst níže v Pravidlech hry.

V současnosti se nejraději scházíme online.
 Za dobrých časů se ale rádi se scházíme po pražských kavárnách, při hezkém počasí i venku, ale nemáme problém dorazit i k vám domů nebo do práce, ovšem vzdálenost se může projevit na ceně.
Na místě se můžete domluvit s každým učitelem individuálně.

Pravidla hry

Pro všechno musí existovat nějaká pravidla. To platí i s námi – pro ochranu nás, učitelů,
ale i pro ochranu vašeho vzdělání, času a peněz.

 

Placení hodin

pravidla pro hodiny angličtiny, dobrý učitel angličtiny

1

S placením počkejte až po první seznamovací hodině, kde se většinou rovnou ukáže, jestli si s vybraným učitelem sednete, nebo ne. Všichni jsme pohodáři, ale občas to zkrátka nevyjde a nemusíte si s každým rozumět. V tom případě vám nabídneme jiného učitele.

Pokud se vám první hodina líbila a už se těšíte na další hodiny, dejte nám vědět a my Vám vystavíme fakturu na alespoň 5 lekcí. Kredit se vždy dobíjí na lekce předem, záporná čísla se totiž nelíbí nikomu. Pokud nejste firma, to se pak většinou platí za měsíc zpětně. 

Pokud máte firemní benefity, zjistěte prosím v účetním oddělení, jestli – a jaké - jsou třeba speciální náležitosti (zjistili jsme totiž, že na tohle směrnice ještě neexistují!)

Místo výuky & placení kafe

pravidla pro hodiny angličtiny, dobrý učitel angličtiny

2

Po zkušenostech s pandemií učí naši učitelé primárně online. Z podstaty povolání soukromých učitelů, kteří jezdí z místa na místo jsme totiž ideálními přenašeči a snažíme se být maximálně opatrní a zodpovědní. Domluva je ovšem opět individuální.

Místo výuky záleží na individuální domluvě s učitelem. Dorazíme domů, přijdeme za vámi do práce a pracujeme na tom, abychom měli vlastní prostory, kde bychom nemuseli řešit tyto přízemnosti, nicméně ještě tomu tak není. Je běžnou praxí, že učíme i po kavárnách.

Jaký je kodex placení? Všichni jsme připravení za sebe zaplatit. Nicméně pokud budete chtít chodit na hodiny do špičkových podniků, kde budou ceny převyšovat pražský kavárenský standard, opravdu oceníme pozvání. Jinak bychom z toho mohli být trošku nervózní a poprosit vás o změnu místa do budoucna. Ono ty kávy se za den totiž nastřádají (a občas způsobují tik, z toho si nic nedělejte, na to jsme taky zvyklí).

Domácí úkoly

pravidla pro hodiny angličtiny, dobrý učitel angličtiny

3

No, je to vaše vzdělání - pokud budete ochotní na sobě pracovat i doma, věci to samozřejmě dosti zjednoduší a urychlí. Platí u nás toto: každý učitel si se studentem v tomto ohledu domlouvá vlastní pravidla. Pokud ovšem na otázku: „Chceš domácí úkoly?“ odpovíte ANO, vězte, že na to myslíme a počítáme s tím. Proto prosíme úkoly opravdu noste, jelikož bývají součástí naší přípravy na hodiny. Pokud z jakéhokoliv důvodu úkol udělat nestihnete, budeme vám vděční za krátkou info zprávu třeba večer předtím. Dá nám to 5 minut na vymyšlení náhradního plánu. Když nám to oznámíte na hodině, může nás to na chvilku rozhodit, můžeme hrozit prstem, v neurotičtějších případech složit hlavu do dlaní a vyloudit tlumené zavytí zoufalství. Pokud odpovíte NE. ...no tak ne :)

Pozdní příchody & stížnosti

pravidla pro hodiny angličtiny, dobrý učitel angličtiny

4

Letíte na hodinu pozdě? Nic se neděje. Tramvaje se zasekávají, kolony stojí, na ulici čekají tlupy starých známých, se kterými potřebujete hodit řeč. To je v pořádku. Ovšem ne vždycky vám můžeme garantovat to, že daný den budeme mít čas vám hodinu příslušně protáhnout. Napište nám smsku, že přijdete pozdě a my počkáme.

Pokud se ovšem neozvete a nedorazíte ani 30minut po domluveném začátku hodiny, nejen že vám hodina propadne a když tam o 35 minut později dorazíte, už tam nebudeme, ale zároveň citlivějším z nás způsobíte infarkt starostmi, jestli se vám nestalo něco vážného. Ozývejte se prosím!

Občas možná na hodinu přiletí pozdě i jeden z nás učitelů. Samozřejmě vám dáme o zpoždění s omluvou vědět, a zároveň s každým individuálně domluvíme náhradu, bude-li třeba.

Učitel vám provedl něco, co se vám nelíbí? Po nějaké době už nejste s učitelem spokojení? Ideální variantou je to, že si to vyříkáte s učitelem sami (jsme chápaví a konstruktivní kritiku vítáme!), nicméně pokud budete chtít, napište nám a vymyslíme, jak situaci vyřešit či napravit. Jsme tu pro vás.

Rušení hodin

pravidla pro hodiny angličtiny, dobrý učitel angličtiny

5

Pokud domluvenou hodinu potřebujete nutně zrušit (ať už telefonem, mailem, smskou, na faceboku, či poštovním holubem), učiňte tak nejpozději v 9 hodin ráno den PŘED konanou lekcí. Pokud ke zrušení dojde později, lekce je placená
v plné výši.

Pokud vám hodinu zruší učitel později než v 9 hodin ráno den PŘED smluvenou lekcí, platí stejná pravidla, akorát vám nebudeme náhradu vyplácet v hotovosti, ale ve formě hodiny ve stejné délce, jako byla hodina zrušená. 

Ukončení výuky

pravidla pro hodiny angličtiny, dobrý učitel angličtiny

6

Život je změna. Pokud tedy dojde z vaší strany k nějaké změně a rozhodnete se, či budete nuceni výuku ukončit, jednoduše dejte vědět svému učiteli, nebo napište na anicka@hledamucitele.cz pokud nemůžete, nebo to nechcete řešit osobně. Všechny finance, které u nás máte dostanete zpátky (kromě těch, které by podléhaly podmínkám pozdního rušení hodin:
tj. později než v 9 hodin ráno den před konanou hodinou).

 

Potřebujete výuku ukončit krátkodobě? Stavíte dům a nemáte na lekce kapacitu? Začínáte novou práci a je toho zkrátka příliš? Nevadí. Proberte se svým učitelem jak se můžete „udržet“. Speciálně u začátečníků jsou takové pauzy opravdu průšvih. Než se nadějete, tak se vám tvrdě naučené znalosti vykouří z hlavy a můžete začít zase od nuly. Dejte nám taky vědět, kdy zhruba se chcete vrátit a my se vám připomeneme.
 

Pokud se ve smluvené lhůtě krátkého přerušení výuky neozvete, nebo si zkrátka jednou hodinu nedomluvíte a pak už se
k tomu tak nějak nedostanete, což vyústí v to, že o vás více jak 40 dní neuslyšíme ani slůvko, všechen kredit vám propadne. Tak zůstaňte v kontaktu, abyste zbytečně nepřicházeli o peníze.

Přijetí podmínek

pravidla pro hodiny angličtiny, dobrý učitel angličtiny

7

Než si s námi domluvíte hodiny, pravděpodobně vám přijde email s odkazem na tuto stránku, ve kterém budeme žádat o souhlas se všemi výše popsanými pravidliy. Pokud ovšem na tuto výzvu nebudete reagovat explicitně a přesto
si domluvíte hodiny s našimi učiteli, budeme váš start výuky brát jako automatické přijetí podmínek.
Ale znáte to - raději mít všechno černé na bílém. 

bottom of page